Форма паперового листа і його викладення на приймальний стапель листових друкарських машин
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.4(54).2016.84786Ключові слова:
друкарська машина, приймальний стапель, транспортування листа, деформація листа, оболонкова формаАнотація
Одним з головних завдань поліграфічної галузі є підвищення продуктивності друкарського обладнання, яка визначається робочими швидкостями машин. Швидкість листових друкарських машин безпосередньо пов’язана з процесом виведення та укладання надрукованих листів у стапель, який починається з моменту передачі листа від друкарського циліндра в захоплювачі аркушевивідного пристрою. Знімання листа з друкарського циліндра і його подальше транспортування виконується на швидкості друкування з наступним зменшенням її до допустимої для забезпечення надійного виводу і рівного укладання відбитків різноманітних форматів і маси у стапель без їх пошкодження, змазування зображення, перетискування фарби тощо.
Дослідження процесу викладення показало, що існуючі варіанти зниження швидкості руху листів для середніх (50×70 см) та великих форматів (від 70×100 см і більше), а також для малих (30×50 см) з максимальним заповненням листа, не достатньо ефективні.
Сучасні друкарські машини характеризуються високою швидкістю, підвищеною фарбовістю та можливістю друкування на різноманітних матеріалах і повинні забезпечувати викладання листів та формування стапеля на всьому діапазоні швидкостей з високою якістю та можливістю подальшої обробки стосу віддрукованої продукції в найкоротші терміни.
Стаття присвячена дослідженню можливостей зміни жорсткості паперових аркушів у процесі викладення віддрукованої продукції на приймальний стапель листових друкарських машин.
Проведені дослідження дозволили деталізувати процес виведення листа при роботі друкарських машин, визначити основні фактори впливу на процес викладу надрукованої продукції, розробити вимоги до можливого підвищення швидкості роботи вивідних пристроїв і надати рекомендації зі стабілізації і підвищення якості викладання надрукованої продукції та формування стапеля з використанням допоміжних конструктивних елементів та заходів, що забезпечить підвищення ефективності роботи машин.
Посилання
Chekhman, Ia. I. & Senkus, V. T. & Didych, V. P. & Bosak, V. O. (2005). Drukarske ustatkuvannia [Printing equipment]. Lviv: UAD [in Ukrainian].
Shostachuk, Iu. O. & Kulynych, I. V. (2012). Doslidzhennia protsesu transportuvannia ta vykladannia viddrukovanoi produktsii na pryimalnyi stapel arkushevykh drukarskykh mashyn [Research of process of transportation and a conclusion of printing production in discharge and bundling sections of sheet printing machines]. Journal of Tekhnolohiia i tekhnika drukarstva. — Technology and Technique of Typography, 3, 97–108. Retrieved from http://ttdruk.vpi.kpi.ua/article/view/32405.
Komarov, V. I. & Fljate, D. M. (1971). Opredelenie zhestkosti bumagi pri izgibe [Determination of stiffness of paper bending]. Journal of Celljuloza, bumaga, karton. — Cellulose, paper, cardboard, 30, 11–13 [in Russian].
Silenko, P. N. (1999). Dinamika bumazhnogo lista v transportnyh sistemah poligraficheskih mashin [Dynamics of the paper sheet in the transport systems of printing machines]. Moscow: Izd-vo MGUP [in Russian].
Kuhling, H. (1982). Spravochnik po fizike [Handbook of physics]. Moscow: Mir [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2016 Yurii Shostachuk, Ivan Mosiiuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.