The Properties of the New Composite Antifriction Parts for Printing Equipment’s Friction Units
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.2(56).2017.84485Ключові слова:
підшипник, композиційний матеріал, технологія, властивості, друкарська машинаАнотація
У статті висвітлено формування структури і властивостей нових матеріалів після використання нової технології гарячого ізостатичного пресування. Показано ефективність розробленої технології виготовлення та наступної термічної обробки для нових високошвидкісних підшипників, що підтверджено результатами комплексних експериментальних і промислових випробувань. Така технологія здатна забезпечити високий і стабільний рівень функціональних властивостей.
Представлено результати експериментальних досліджень властивостей нового підшипникового композиційного матеріалу порівняно з вже відомим нікелевим композиційним сплавом. Показано, що під час трибологічних випробувань сформовано щільні плівки тертя на контактних поверхнях. Дані плівки тертя є вторинними структурами, які містять хімічні елементи підшипника і контактної поверхні, а також тверде мастило СаF2. Під час процесу тертя відбуваються різні хімічні реакції між O2 та елементами досліджуваного зразка, а також сталевою контактною поверхнею R18 при високій швидкості обертання та навантаженнях. Такі хімічні процеси призводять до утворення фрикційних плівок, які захищають контактні поверхні від інтенсивного зносу та стабілізують роботу вузла тертя в друкарській машині.
Загалом, розроблений підшипниковий композиційний матеріал на основі сплаву ЕП975-CaF2 має високі фізико-механічні та триботехнічні властивості та дозволяє добре працювати у більш жорстких умовах, ніж відомий нікелевий композиційний сплав.
Повномасштабні промислові випробування підшипників з нового матеріалу ЕП975-CaF2 показали збільшення зносостійкості до 10 разів порівняно з вже відомими деталями, що працюють у вузлах тертя друкарських машин (зокрема, Heidelberg Speedmaster SM-102-FPL та KBA Rapida-105) при навантаженні до 5 МПа та швидкостях обертання до 6000 об./хв.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Tetiana Roik, Yuliia Vitsiuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.