Розробка методики об’єктивного контролю кольоровідтворення для офсетного способу друку
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.4(30).2010.55683Ключові слова:
контроль кольоровідтворення, контрольна шкала відбитку, офсетний спосіб друку, колірне відхилення, розтискуванняАнотація
В статті розглянуто методику контролю кольоровідтворення, що основана на вимірюванні Lab координат плашок контрольної шкали відбитку за допомогою спектрофотометра, розрахунку показника колірного відхилення ΔЕ та розтискування. Отримані результати порівнюють з рекомендованими нормами стандарту ISO 12647-2 і на основі цього робиться висновок про якість кольоровідтворення відбитка. Дана методика дозволяє зробити об’єктивний висновок щодо якості кольоровідтворення, спростити і автоматизувати технологічний контроль, а в разі невідповідності нормам аргументовано приймати рішення щодо втручання в технологічний процес.
Посилання
Pyl'skij A. Balans po seromu v triadnoj ofsetnoj pechati / Pyl'skij A., Sartakov M. // Publish. — 2005. — № 3.
DSTU ISO 12647-2:2005. Polihrafiia. Keruvannia protsesamy vyhotovliannia rastrovykh koloropodilenykh fotoform, probnykh i tyrazhnykh vidbytkiv. Chastyna 2. Protsesy ofsetnoho ploskoho drukuvannia.
Useful Color Equations: mathematical equations for converting among various colorimetric representations [Elektronnyi resurs]. — Rezhym dostupu : http://www.brucelindbloom.com.
Hunt R. W. G. The Reproduction of Colour: Sixth Edition (The Wiley-IS&T Series in Imaging Science and Technology), 2004. — 724 p. — ISBN 0-470-02425-9.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2010 Viktoriia Morfliuk-Shchur
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.