Паралельна підготовка друкованого науково-технічного документа та його електронних версій
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.1(47).2015.43280Ключові слова:
науково-технічний документ, Latex, формат PDF, pdflatex, HTML сторінка, MathML, TeX4HT, плагін MathPlayerАнотація
На даний час переважаюча частка інформації у Web представлена у форматі HTML (HyperText Markup Language). Використання HTML для публікацій матеріалів із великою кількістю математичних текстів на даний час досить обмежена. Класичний спосіб відтворення формул у вигляді графічного зображення має ряд суттєвих недоліків і суперечить сучасній концепції, згідно якої дані повинні бути відділені від форми.
Для конвертації пропонується конвертор TeX4HT, який для будь-якої команди чи процедури Latex дає можливість визначити відповідний еквівалент мовою розмітки, що використовується вихідним документом (наприклад, HTML, XHTML, MathML). Для конвертора написані стильовий та конфігураційний файли, за допомогою яких можна отримати електроні версії у форматах PDF та HTML +MathML.
Посилання
Knut D. Vse pro TEH / D. Knut. — M. : Izdatel’skij dom Vil’jams, 2003. — 687 s.
Gussens M. Putevoditel’ po paketu LaTeX i ego Web-prilozhenijam / M. Gussens, S. Ratc. — M. : Mir, 2001. — 606 s.
Kotel’nikov I. A. Z. LaTeX po-russki / I. A. Kotel’nikov, P. Chebotaev. — Novosibirsk : Sibirskij hronograf, 2004. — 496 c.
Gussens M. Putevoditel’ po paketu LaTeX i ego rasshireniju LaTeX2e / M. Gussens, F. Mittel’bah, A. Samarin. — M. : Mir, 1999. — 612 s.
Spivak M. Voshititel’nyj TeH / M. Spivak : Rukovodstvo po komfortnomu izgotovleniju nauchnyh publikacij v pakete AMS-TeH. — M. : Mir, 1993. — 452 s.
L’vovskij S. M. Nabor i verstka v pakete LaTeX / S. M. L’vovskij. — 3-e izdanie. — M. : Kosmoinform, 2003. — 448 c.
Dorosh A. K. Teoriia ymovirnostei ta matematychna statystyka / A. K. Dorosh, O. P. Kokhanivskyi. — Kyiv : Kyivskyi politekhnik, 2006. — 300 s.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Vasyl Kokhanovskyi
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.