Аналіз факторів впливу на якість виготовлення гнучких паковань глибоким способом друку
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.4(74).2021.251127Ключові слова:
оцінка якості, гнучке паковання, глибокий спосіб друку, друкарська фарба, плівка, витратні матеріали для глибокого друкуАнотація
Якість гнучких паковань є загальним поняттям, що складається з двох видів сукупних елементів. Перший вид — це те, що оцінюється візуально, а другий — те, що стосується фізико-хімічних властивостей матеріалу.
До першого виду відносяться такі параметри як: якісне відтворення елементів (без спотворень та сторонніх елементів), відповідність оригінал-макету (розташування фотоміток та інших елементів дизайну в потрібному місці, відповідність геометричних розмірів, читабельність, зчитуваність штрих-кодів та QR-кодів, відповідність кольорів).
До другого виду відносяться параметри: міцність до стирання, скручування та розшарування (адгезійна стійкість фарби до плівки, клею до ламінату), бар’єрні властивості (в тих структурах, де вони необхідні), відсутність залишкових розчинників в шарах паковання (неприємних запахів), відповідність паковання вимогам клієнта та технологічним вимогам їх устаткування (коефіцієнт ковзання, рівнотовщинність матеріалів), відповідність системам якості (ISO 9001).
Одним з важливих факторів впливу на якість виготовлення гнучкого паковання є правильність підбору друкарської фарби до задрукованого матеріалу — плівки.
Всі різновиди друкарських фарб, що можуть використовуватися при виготовленні гнучкого паковання були детально проаналізовані, і на основі проведеного аналізу було розроблено класифікацію друкарських фарб, що враховує їх взаємозв’язок із задрукованим матеріалом. У класифікації розглядалися органолептичні, внутрішньоструктурні та інші особливості друкарських фарб. Було виділено наступні класифікаційні ознаки: призначення, спосіб застосування, спосіб закріплення, властивості фарб, вид основи, вид фарб, вид розчинників, вміст та наявність пігменту, вид добавок, кількість компонентів, колірна серія.
Так само як і для фарб було розроблено класифікацію матеріалів (плівок), на яких здійснюється друк. У класифікації відображаються як структурні показники плівок, так і можливі друкарські властивості. Було виділено наступні класифікаційні ознаки: вид, структура, орієнтація, вид активації, спосіб активації, властивості, ступінь прозорості, спосіб застосування, деформаційна структура, товщина, блиск.
На основі створених класифікацій було визначено характеристики матеріалів, що є взаємопов’язаними та можуть впливати як на властивості одне одного, так і на якість виготовлення гнучкого паковання в цілому.
Посилання
Dubina, N. (2019). Glavnye trendy v upakovke: farty i prognozy. Komp’uArt, 2. Retrieved from https://compuart.ru/article/25411.
Atroshkina. E. Proverit’ gibkost’ na prochnost’: chto nuzhno ot gibkoi upakovki segodnia? Retrieved from https://article.unipack.ru/40601/.
Schlozer, R. (2021). Inkjet Gets Flexible in Packaging — Part 1. Knowledge Base, June 23. Retrieved from https://inkjetinsight.com/knowledge-base/inkjet-gets-flexible-in-packaging-part-1/ [in English].
Stefanyshena, O. B., & Zorenko, O. V. (2020). Suchasni tendentsii rozvytku hlybokoho druku [Current Trends in the Development of Intaglio Printing]. Technolohiia i technika drukarstva, 3(69), 34–42. DOI: http://doi.org/10.20535/2077-7264.3(69).2020.224199 [in Ukrainian].
Tolstoluzhskyi, D. B. (2021). Perspektyvy tsyfrovoho druku dlia upakovky (realii ta mozhlyvosti) [Prospects of digital printing for packages (realities and possibilities]. Upakovka, 1(140), 51–57 [in Ukrainian].
(2018). Innovatsii v upakovtsi [Innovations in package]. MacHouse. Retrieved from http://machouse.ua/shopblog/article-114/ [in Ukrainian].
Kulyk, N. V. (2021). Upakovka z hnuchkykh polimernykh materialov (stan ta tendentsii rozvytku) [Package with flexible polymeric materials (status and development trends)]. Upakovka, 1(140), 18–24 [in Ukrainian].
(2018). Hnuchka i populiarna [Flexible and popular]. MacHouse. Retrieved from http://machouse.ua/shopblog/article-474/ [in Ukrainian].
Farby dlia rotohraviury [Inks for rotogravure]. Retrieved from https://machouse.ua/dlya-druku-upakovky/vytratni-materialy-dlya-flekso-i-roto-druku/farby-dlya-rotogravyury/ [in Ukrainian].
Vydy plivok ta iykh vlastyvosti [Types of films and their properties]. Retrieved from https://www.euroflex.lviv.ua/Chrakterystyky_plivok.html [in Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Олександра Павлівна Сфікова, Ольга Іларіонівна Хмілярчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.