Новий погляд на розвиток інформаційної сфери України
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.2(56).2017.116272Ключові слова:
монографія, інформаційна сфера, сталий розвиток, інформаційна політика, інформаційний суверенітет, інформаційна війна, інформаційна безпека, інформаційні військаАнотація
Наведено рецензію на монографію Я. В. Котляревський, О. В. Мельников, А. М. Штангрет, Е. П. Семенюк, В. І. Воробйов. Концептуальні засади сталого розвитку інформаційної сфери України, призначену для науковців і фахівців інформаційної сфери, студентів ВНЗ і тим, хто цікавиться інформаційною та економічною політикою України.
Інформація і знання в умовах формування інноваційних процесів стають основою нинішнього соціально-економічного розвитку. У сучасній економічній науці багато уваги приділяється цій проблемі — розробляються і апробуються нові теорії, формуються нові підходи, створюються нові концепції та моделі постіндустріального розвитку суспільства. В основі цих розробок лежить інформаційно-знаннєвий підхід.
Вагомим внеском у забезпечення сталого розвитку національної економіки та її складової — інформаційної сфери є монографія «Концептуальні засади сталого розвитку інформаційної сфери України». Автори характеризують інформаційну сферу як економічну систему і пропонують власну модель, що описує її функціонування. Підсистемами запропонованої моделі виступають: авторське середовище, інформаційно-аналітична діяльність, інформаційні послуги, поширення (передавання) інформаційної продукції та її споживання.
Кожне справжнє наукове дослідження містить новий погляд на досліджувану проблему, елементи новизни, характеризується певною практичною цінністю. Автори рецензованої книги вперше охарактеризували інформаційну сферу як сукупність взаємопов’язаних процесів зі створення, розмноження (тиражування), поширення (продажу) і споживання інформаційних ресурсів; зробили спробу сформувати концепцію забезпечення її сталого розвитку; визначити систему індикаторів функціонування інформаційної сфери.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Liubov Shvaika
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.