Оцінка покривної здатності відбитків, отриманих тисненням фольгою на тканинах
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.4(58).2017.122772Ключові слова:
покривна здатність відбитків, металізована фольга, перенесення фольги на тканину, параметри технологічного процесу тиснення, гаряче тиснення фольгоюАнотація
Стаття присвячена питанням оцінки якості тиснення фольгою на тканинах, а саме покривної здатності відбитків. Згідно з раніше проведеними дослідженнями, у цій статті представлено результати нанесення зображень на тканини за допомогою фольги згідно з декількома технологіями та докладно вивчено одну з них.
Для дослідження відібрано десять зразків, що характеризувались різним хімічним складом, фактурою та товщиною матеріалу. Оцінка покривної здатності відбитків проводилась візуально із залученням експертів та експериментально за допомогою цифрового мікроскопа та програмного забезпечення Adobe Photoshop. За результатами отриманих даних було надано рекомендації з використання запропонованої технології в одиничному виробництві при створенні зображень на натуральних, синтетичних та змішаних волокнах різної фактури. Також визначено роль клейового шару під час формування зображення.
Лініатура трафаретної сітки під час перенесення клею становить 34 нитки/см. Товщина полімеризованого шару клею для тканин з рельєфною поверхнею становить 0,1–0,2 мм. Для нанесення клею на тканини з високим ворсом рекомендується використання вирізних трафаретів.
Визначено, що технологічні параметри процесу перенесення фольги на тканину залежать від походження волокон тканин. Для тканин з натуральних волокон рекомендовано вищі температури та час, зокрема для бавовняних тканин температура 165° C та час 30 с. Для тканин з синтетичних волокон температура та час процесу перенесення фольги нижчі, ніж для натуральних тканин, оптимальними є температура 160° C та час 25 с. Відсоток перенесення фольги на синтетичні тканини є найвищим. Для тканин з високим вмістом віскози рекомендовано наступні параметри процесу: температура 155° C, час 30 с.
Посилання
Berman, E. A. (2010). Tekhnologii dekorirovaniya i dizayn trikotazhnykh izdeliy dlya melkoseriynogo proizvodstva. Irkutsk, 199 p. [in Russian].
Kryukova, N. A. (2004). Razrabotka sposoba sozdaniya i zakrepleniya otdelki s ob’emnymi effektami v izdeliyakh iz trikotazhnykh poloten. Moscow, 227 p. [in Russian].
Kryukova, N. A. & Konopal’tseva, N. M. & Malykhin, V. I. Sposob tisneniya tekstil’nykh izdeliy // Patent RU № 2178032. Publish 10.01.02 [in Russian].
Tisnenie na kozhe ili 3D davlenka (2017). Retrieved from http://3decor-pr.ru/?page_id=648 [in Russian].
Khmiliarchuk, O. I. & Shepelova, A. D. (2017). Analitychnyi ohliad tekhnolohii perenesennia zobrazhennia na tkanynu. Journal of Tekhnolohiia i tekhnika drukarstva, 1(55), 38–46. DOI: https://doi.org/10.20535/2077-7264.1(55).2017.90086 [in Ukrainian].
Khmiliarchuk, O. I. & Shepelova, A. D. (2017). Tekhnolohii perenesennia metalizovanoi folhy na tekstylni vyroby. Journal of Tekhnolohiia i tekhnika drukarstva, 2(56), 45–53. Retrieved from http://ttdruk.vpi.kpi.ua/article/view/90089 [in Ukrainian].
Maik, V. (2004). Tekhnolohii tysnennia i folhuvannia. Journal of Palitra druku, 6 [in Ukrainian].
Dolgova, T. A. (2011). Issledovanie vliyaniya tekhnologicheskikh parametrov na kachestvo goryachego tisneniya fol’goy. Journal of Trudy BGTU. Izdatel’skoe delo i poligrafiya, 9, 41–45 [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Olha Khmiliarchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.