Дослідження параметрів якості друкованого відбитка при двобічному друкуванні на аркушевих офсетних машинах
DOI:
https://doi.org/10.20535/2077-7264.2(56).2017.102519Ключові слова:
офсетна аркушева машина, двобічне друкування, друкарський циліндр, оздоблювально-зміцнювальна обробка, оптична густина, розтискування крапкиАнотація
В статті досліджено параметри якості друкованого відбитка при двобічному друкуванні на аркушевих офсетних машинах. Підвищення ефективності роботи аркушевих офсетних машин досягається за рахунок використання пристроїв перевертання аркушів.
На якість друкованого відбитка впливає багато факторів, одним з яких є конструкція машини для двобічного друкування, а саме друкарський циліндр, на який, при перевертанні, монтують металеву пластину для захисту віддрукованого зображення. Втрата працездатності та прискорений вихід з ладу під час експлуатації є наслідком процесів, які відбуваються у приповерхневих шарах деталей. У зв’язку з цим актуальним є аналіз досліджень параметрів друкованого відбитка з урахуванням застосування оздоблювально-зміцнювальної обробки методом вібраційного накатування з подальшим хромуванням, яка підвищує експлуатаційні властивості за рахунок утворення повністю регулярного мікрорельєфу з хромуванням поверхні друкарського циліндра з одного боку та утримує показники якості відбитка в межах стандартизованих величин, з іншого.
Результати проведених досліджень дозволяють проаналізувати вплив комплексного технологічного процесу обробки друкарського циліндра в парі з противідмарювальною металевою пластиною, на розтискування крапки зокрема та якості відбитка загалом. Результати досліджень параметрів якості відбитка, свідчать про високий рівень показників і стабільність процесу друкування, що пояснюється прямою залежністю між комплексним технологічним процесом та параметрами якості поліграфічної продукції.
Отримані результати параметрів якості відбитка, а саме показники оптичної густини у процентному співвідношенні до нормативних показників, перебувають в інтервалі від 0,3 % до 4 %, процентне співвідношення розкиду до середніх значень — від 1,4 % до 3 %; показники розтискування крапки порівняно з нормованими знаходяться у межах 0,9–3 %.
Посилання
Технология печатных процессов / под ред. А. Н. Раскина. — М. : Книга, 1989. — 432 с.
Киричок П. О., Величко О. М., Гавенко С. Ф. та ін. Український тлумачний словник видавничо-поліграфічної справи / за заг. ред. П. О. Киричка. — Київ : НТУУ «КПІ», 2011. — 896 с.
Мельников О. В. Друкування на аркушевих офсетних машинах. — Львів : Афіша, 1999. — 160 с.
Величко О. М. Опрацювання інформаційного потоку взаємодією елементів друкарського контакту : монографія. — Київ : Видав.-полігр. центр «Київський університет», 2005. — 264 с.
Гавенко С. Ф., Мельников О. В. Стандарти у видавничо-поліграфічній галузі : навч. посіб. Львів : УАД, 2006. — 132 с.
Мельников О. В. Технологія плоского офсетного друку / за ред. д-ра техн. наук, проф. Е. Т. Лазаренка. — 2-ге вид., виправл. — Львів : УАД, 2007. — 388 с.
Волков П. Н., Галкин С. М., Добин Л. М., Якименко Ю. И. Ремонт полиграфического оборудования. — М. : Книга, 1982. — 261 с.
8. Шнейдер Ю. Г. Технология финишной обработки давлением : справочник. — СПб. : Политехника, 1998. — 414 с.
Назар І. М., Лазаренко Е. Т., Якуцевич С. Параметри відбитків рулонного офсетного друку : фактори управління і впливу : монографія. — Львів : УАД, 2009. — 128 c.
Либерман Н. И. Статистические методы контроля качества печатной продукции. — М. : Книга, 1977. — 289 с.
Якуцевич С., Мервинский Р. Управление качеством в полиграфии статистическими методами // Технологія і техніка друкарства. — 2005. — № 2. — С. 16–26. — Режим доступу : http://druk.kpi.ua/node/538.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Svitlana Zyhulia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Наше видання використовує положення про авторські права Creative Commons CC BY для журналів відкритого доступу.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.